رویای پرواز از ابتدا تا الان

پرواز را به خاطر بسپار!

چون پرواز برای انسان یک رویای دیرینه است. رویایی که افراد زیادی برای تحقق آن تلاش کرده‌اند و تا حدودی به نتیجه هم رسیده‌اند.

جالب است بدانید  نخستین شخصیت تاریخی که امکان پرواز انسان را به نحوی کاملا عملی به آزمایش کشید لئوناردو داوینچی نابغه بی همتا بود که بخش مهمی از تاریخچه پاراگلایدر و سایر وسایل پروازی است.

اما طبق روایت‌های تاریخی نخستین انسانی که پرواز کرد ددالیوس و فرزندش ایکاریوس بودند.

در افسانه‌های یونانی آمده که این دو نفر بال‌هایی از موم و پر درست کردند و از زندان گریختند.

اما این پرواز خیلی موفقیت آمیز نبود و موقع پرواز بال‌های ایکاریوس با گرمای خورشید آب شد و در دریا غرق شد. بعد از این اتفاق ددالیوس تصمیم گرفت بدون پرواز در یک جزیره باقی زندگی‌اش را بگذراند.

از این تلاش‌ها مدتی گذشت تا دانشمند سوئیسی به نام دانیل برنولی در رابطه با سرعت و فشار ثابت کرد سرعت است که فشار را کم یا زیاد می‌کند.

بعد از این مطالعات بشر موفق شد با استفاده از قوانین فیزیک بالن را بسازد و به این ترتیب پرواز را به صورت حرفه‌ای تجربه کرد.

اما طولانی ترین پرواز مربوط می‌شود به سال 1938 میلادی که یک ستوان هوایی از انگلستان گلایدر بدون موتور را مورد آزمایش قرار داد.

بعد از این اتفاق تولید و استفاده از پاراگلایدرها به سرعت پیشرفت کرد. اما مهم ترین واقعه در این زمینه ساخت چترهای قابل کنترل توسط ناسا است.

حالا اما این وسیله فقط جنبه علمی ندارد و تبدیل به یک تفریح پر طرفدار شده و حتی دنبال کردن حرفه‌ای این مهارت شما را یک ورزشکار تمام عیار می‌کند.

حالا سوال اینجاست که شما تا به حال پرواز کرده‌اید؟ اصلا رویای پرواز در سر دارید یا نه؟

اگر جوابتان به هرکدام از این سوال‌ها مثبت است منتظر خبرهای خوبی از طرف تارا کلاب باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *