شکلات چطور به وجود آمد

یکی از چیزهایی که ذوق دیدنش بزرگ و کوچک نمی‌شناسد شکلات است. هرکدام از ما اگر از کنار یک مغازه شکلات فروشی عبور کنیم، مدتی را کنارش توقف می‌کنیم و شاید خیلی وقت ها نتوانیم در برابر وارد مغازه شدن، مقاومت کنیم.

حالا این خوراکی جذاب و خوشمزه دقیقا چیست؟

شکلات خوراکی شیرین و پرطرفداری است که که روزانه صدها میلیون نفر در سراسر جهان از خوردن آن لذت میبرند.

آمار نشان میدهد یک فرد بالغ معمولی، هر ده سال یک بار به اندازه وزن خود شکلات مصرف میکند و این یک واقعیت است.

اگر میانگین مصرف شکلات را که بین متوسط هر نفر 5 کیلوگرم در سال در آمریکا تا متوسط 5/9 کیلوگرم در سال در سوئیس متغیر است در نظر بگیریم فقط یک دهه برای اینکه یک فرد میزان شکلاتی به اندازه وزن خود را مصرف کند کافی است. همچنین یک نظر سنجی در سال 2016 نشان داد شکلات در میان پرطرفدارترین مواد غذایی رتبه شانزدهم جهانی را به خود اختصاص میدهد و بالاتر از مواد غذاییای همچون برگرها، چیپس، میوه و سالاد قرار میگیرد.

 

اما شکلات از کجا آمده؟

شکلات (به صورت خام یا فرآوری شده) ماده غذایی می‌باشد که از دانه‌های درخت گرمسیری کاکائو به دست می آورند. اولین استفاده ثبت شده از شکلات به سال 1100 قبل از میلاد باز می‌گردد.

در ابتدا اقوامی مانند مایا ها و آزتک ها از شکلات نوشیدنی می‌ساختند که به آن نامی به معنای “آب تلخ” داده بودند. دانه درخت کاکائو مزه بسیار تلخی دارد و حتما باید جوشانده شود تا طعمش تغییر کند.

کاکائو بومی آمریکای جنوبی، آمریکای مرکزی و مکزیک است و حداقل به مدت 3 هزار سال در این منطقه کشت می‌شده‌است. مدارک باستان‌شناسی حاکی از کشت و استفاده خوراکی از این ماده در هندوراس در حدود ۱۱۰۰ سال پیش از میلاد مسیح است.

 

 

چرا شکلات دوست داریم؟

اما چرا همه ما انقدر شکلات دوست داریم؟ واقعیت این است که دانشمندان سالها سعی کردهاند شیمی شکلات را درک کنند. دیوید لوئیس، از محققان و روانشناسان برجسته در مطالعهای که در این زمینه انجام داده است پی برد آب شدن آرام شکلات در دهان باعث افزایش قابل توجه در فعالیت مغز و ضربان قلب میشود. گرچه در یک تکه شکلات معمولی صدها ترکیب شیمیایی مختلف وجود دارد، به نظر میرسد تعدادی از آنها در ایجاد طعم خوب شکلات نقش مهمتری دارند. از جمله مهمترین این ترکیبات میتوان به محرکهایی مانند تئوبرومین، کافئین، تیرامین و فنیل اتیلامین (در مقادیر بسیار کم) اشاره کرد که باعث هوشیاری میشوند.

محققان موسسه علوم عصبی در سن دیگو در کالیفرنیا میگویند شکلات دارای یک ماده شیمیایی حال خوب به نام آناندامید است که بهطور طبیعی در مغز نیز وجود دارد. آناندامید بهعنوان ماده سرخوشی و خوشبختی شناخته شده است. چون زمانی آزاد میشود که احساس شادی و خوشبختی میکنیم. آناندامیدی که در مغز تولید میشود روی گیرندههای خاصی اثر گذاشته و باعث ایجاد اثرات مختلف میشود. برای مثال خوردن غذای چرب باعث ترشح آناندامید از کبد شده و باعث میشود از خوردن این نوع غذاها لذت ببریم. تحقیقات جدید نشان میدهد دویدن و دوچرخهسواری نیز سطح آناندامید خون را افزایش داده و باعث ایجاد احساس نشاط میشوند. ناقل عصبی آناندامید در کاکائو نیز وجود دارد. این ماده بهطور طبیعی پس از تولید شدن بسیار سریع تجزیه میشود. اما کاکائو شامل مهارکنندههای آنزیمی است که آناندامید را تجزیه میکند. به همین علت خوردن کاکائو باعث میشود آناندامید طبیعی ساخت بدن یا آناندامید کاکائو برای مدت طولانی در بدن باقی مانده و احساس خوبی به ما بدهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *