همه چیز درباره آنلاین‌شاپ‌ها

خرید آنلاین از کجا شروع شد؟

شاید برای شما جالب باشد که برای اولین بار در چه تاریخی خرید آنلاین انجام شد. اولین تراکنش حقیقی دنیای تجارت الکترونیک در سال ۱۹۹۴ و با ظهور اینترنتی که امروزه نیز کمابیش با همان خصوصیات کلی آن را می شناسیم رخ داد.

بعد از این تاریخ خرید های اینترنتی هر سال بیش از سال گذشته رونق گرفت تا جایی که پیش بینی ها نشان می دهند در فصل تعطیلات، خرید و فروش های اینترنتی از بلک فرایدی تا شب کریسمس، به رقمی حدود ۸۳ میلیارد دلار خواهند رسید.

مردم چه چیزی را آنلاین می‌خرند؟

این پول ها صرف خرید چیزهای متنوعی خواهند شد، از آیفون گرفته تا لوازم پخش موسیقی. به این ترتیب کاربران می توانند با لباس راحتی خود پشت مانیتورهایشان به خرید بپردازند و تنقلات بخورند. سایت‌های eBay و آمازون از شناخته شده ترین فروشگاههای اینترنتی در سراسر جهان هستند. ای موبایل نیز به خرید از طریق موبایل هایی که امکان آنلاین شدن داشته و تکنولوژی ها و اپلیکیشن های مربوط را دارند گفته می‌شود. امروزه تجارت الکترونیک در سرتا سر دنیا بسیار رواج پیدا کرده است. در ۱۹۷۹ مایکل آلدریچ اولین سیستم خرید آنلاین را ایجاد کرد.

در این نوع فروشگاه که بعد از به وجود آمدن اینترنت مطرح شد، فروشنده لیست و مشخصات کالاهای خود را در سایت قرار می‌دهد و خریدار پس از مراجعه به این سایت و مطالعه مشخصات و ویژگی‌های کالا، نسبت به ثبت سفارش خرید از فروشگاه اقدام می‌کند. این سفارش‌ها پس از بررسی و تایید نهایی برای سفارش دهنده ارسال و وجه آن به روش های مختلف دریافت میشود. این فرآیند کسب و کار بین فروشنده و مصرف کننده را تجارت فروشنده و مصرف کننده (Business to customer) می نامند. در موردی که در آن یک موسسه تجاری از موسسه دیگری، خرید اینترنتی انجام میدهد این فرآیند کسب و کار بین دو فروشنده را تجارت فروشنده با فروشنده (Business to business) مینامند. بزرگترین شرکتهای خرده فروشی آنلاین آمازون و علی بابا هستند.

خرید اینترنتی؛ معایب و مزایا

خرید اینترنتی مزایای زیادی دارد که مهم ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.صرفه جویی در زمان

2.امکان مقایسه کالاها و دیدن کالاهای مشابه

3. صرفه جویی در هزینه

اما در کنار این مزایا یک سری معایب هم برای خرید آنلاین کالا برشمرده‌اند. معایبی مثل:

1. ملموس نبودن محصول

2. تاخیر در ارسال ( گاهی)

3. امکان عدم تطابق تصویر با محصول

و اما نتیجه

هر فناوری و زیرساختی، مزایا و معایب خود را دارد. با افزایش زیرساخت های امنیتی برای فروشگاه اینترنتی و همچنین تولید محتوای مفید اطمینان کاربران برای انجام خرید بالا رفته و مشتریان می توانند هرچه بیشتر از این خدمات در زندگی روزمره خود بهره ببرن

فروشگاههای اینترنتی همواره در جهت ارتقای سطح خدمات خود و راحتتر کردن زندگی انسان ها تلاش می کنند. گسترش این فروشگاهها و ورود آنها به حوزه رقابتی باعث تغییر در سبک زندگی روزمره می شود . یکی از این موارد سوپرمارکت های آنلاین هستند که کاربران می توانند با تغییرشکل خرید روزانه ی خود از حالت حضوری به اینترنتی تغییر بزرگی در سبک روتین زندگی خود بوجود آورند .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *