چرا اعتباری خرید کنیم؟

خرید اعتباری به نوعی از خرید گفته می‌شود که مشتری در لحظه مبلغی پرداخت نمی‌کند و یک مهلت مشخص به او برای پرداخت مبلغ در آینده داده می‌شود. اما چرا باید یک کالا را اعتباری بخریم یا از خدماتی به صورت اعتباری استفاده کنیم؟

دلایل متعددی وجود دارد که ما یک کالا را به صورت اعتباری بخریم:

  • یکی از مهم ترین دلایل برای خرید اعتباری قیمت است. گاهی شما می‌خواهید کالایی را بخرید‌ که بودجه کافی برای آن ندارید، در این صورت می توانید از امکان پرداخت اعتباری استفاده کنید.
  • خرید اعتباری به شما اجازه می‌دهد مخارج خود را برای آینده مدیریت کنید. در واقع اگر به صورت ناگهانی نیاز به خرید کالایی داشتید که در برنامه ماهانه مخارجتان جایی نداشته می توانید با خرید اعتباری، مخارج این ماه و ماه آینده خود را مدیریت کنید.
  • اگر خرید اعتباری تبدیل به روتین شود، می‌توانید با استفاده از آن بخشی از سرمایه نقدی خود را ذخیره کنید و آن را در کسب و کارتان استفاده کنید.
  • با توجه به بازار کنونی ایران و نابسامانی های ناشی از تورم، کسی برنده است که هر کالایی را زودتر و در نتیجه با قیمت کمتر خریده باشد. خرید اعتباری به شما امکان این را می دهد که کالای مورد نظرتان را در صورت نداشتن وجه نقد، زودتر بخرید و مبلغ را به صورت اعتباری در آینده پرداخت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *